ELAZIĞLI HEMŞEHRİMİZ SAYIN M.HADİ TUNÇ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE BAŞLADI

ELAZIĞLI HEMŞEHRİMİZ SAYIN M.HADİ TUNÇ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE BAŞLADI

İlimizin yetiştirdiği değerli insanlardan Sayın M. Hadi TUNÇ İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürlüğü görevinden sonra yine önemli bir görev olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Derneğimiz temsilcileri, Başkan Dr. Sabri UYANIK, Kasım KÜNKÜL ve Vahdettin KÜRÜM, kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardır. Ziyaret vesilesi ile Baskil ilçemizin tarımsal sorunları, bu alandaki beklentileri ve özellikle kayısı ticareti ile tarımsal destekler konusu derneğimiz temsilcileri tarafından Sayın TUNÇ’a iletilmiştir.

Derneğimiz temsilcilerini sıcak bir ortamla karşılayan ve sorunları dikkatle dinleyen Sayın TUNÇ tarımsal alanda örgütlü hareket edilmesinin önemine vurgu yapmış, ilçemizde kayısı üreticilerinin pazarlamada ortak hareketinin, ürün kalitesi ve çeşitliliğinin geliştirilmesinin gerekli olduğunu söylemiştir. Ayrıca, Baskillilerden gelecek olan bu yöndeki  talepleri için elinden geleni yapacağını da bildirmiştir. Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1450 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın